Vybavení kliniky

Snažíme se svým klientům poskytovat co nejširší spektrum služeb v co nejvyšší kvalitě. K dosažení toho cíle nám slouží celá řada přístrojů a vybavení, z nichž některé představujeme zde:

 

Digitální RTG přístroj

Disponujeme digitálním rentgneovým přístrojem Maxivet HF , díky kterému k vyšetření našich pacientů nyní potřebujeme mnohem méně času a pro samotné pak jeho použití představuje mnohem menší zátěž. Umožňuje taktéž výrazně přesnější zobrazení, vyšetření usnadňuje nejen při péči o pacienty s kardiologickým onemocněním. Nezanedbatelná je možnost archivace a pozdější kontinuální porovnávání zdravotního stavu pacienta.

Digitální RTG přístroj
 

Ultrazvukový přístroj esaote MyLab X8 XP

Nejmodernější ultrazvukový přístroj umožňující mj. podrobné zobrazení srdce a jeho funkční vyšetření včetně barevného doppleru.

 

Endoskopy Olympus

Gastro a bronchoskop – flexibilní přístroje jež umožňují vyšetření žaludku i střev, jakož i celého dýchacího aparátu, nezbytné v případě výskytu cizích těles v trávicím traktu či dýchacím aparátu, slouží rovněž k zpřesnění diagnostiky vážnějších onemocnění těchto soustav.

 

Zubní vrtačka Chiradent

Nezbytný pomocník při ošetření onemocnění zubů u našich pacientů.

zubní ordinace L
 

Ultrazvukový odstraňovač zubního kamene

Slouží k šetrnému odstranění zubního kamene z ústní dutiny psů a koček pomocí ultrazvuku.

Ultrazvukový odstraňovač zubního kamene
 

 

Infuzní pumpy

Umožňuje mnohem přesnější dávkování při infuzní terapii tak, aby představovala co nejmenší zátěž pro oběhový systém pacientů.

infuze
 

Inhalační anestetický přístroj

Nezbytný pro šetrnou inhalační anestézii u všech pacientů vyžadujících chirurgický zásah. V průběhu operací jsou pacienti monitorováni pomocí kontinuáního EKG.

Inhalační anestetický přístroj Engler
 

Biochemické a hematologické analyzátory krve

Disponujeme vlastní laboratoří, díky níž jsme v kterémkoli okamžiku schopni stanovit nejdůležitější krevní parametry včetně CRP nebo hladiny hormonů progesteron, T4 i TSH.

analyzátory
 

Hospitalizační boxy

Naše klinika disponuje čtyřmi vyhřívanými hospitalizačními boxy pro psy, jež slouží k hospitalizaci pacientů s těžkými typy onemocnění, kdy domácí léčba již není dostačující. Dále je zde jeden vyhřívaný otevřený prostor, jež slouží nejen jako místo pro porody např. větších plemen psů. Hospitalizace pro kočky je oddělena v samostatné místnosti a disponuje celkem šesti vyhřívanými boxy.

picsart_09-20-12.54.22-(2).jpg
 

Denní infuzní stacionář

Pro klienty, kteří k nám docházejí na infuzní terapii a mají možnost trávit zde čas se svým svěřencem máme připravenou oddělenou místnost, která disponuje pohodlným prostorem pro i jejich zvíře.

infuzní stacionář S

 

Magnetoterapie

Přístroj, jež je dobře znám z humánní medicíny a je nepostradatelným pomocníkem při rehabilitaci a doléčování zejména problémů s pohybovým aparátem, ale taktéž pomáhá při urychlení hojení rozsáhlých traumat. Magnetoterapie využívá pulsního elektromagnetického pole. Aplikace se provádí pomocí válcových nebo plochých aplikátorů. protizánětlivý a protibolestivý účinek, způsobuje roztažení cév, uvolňuje svalové napětí a spasmy. Urychluje hojení kostí i měkkých tkání. Indikací jsou především degenerativní, zánětlivá a funkční onemocnění pohybového aparátu.

EKG Eickmeyer

K Otoskop Heine zaznamenání srdeční aktivity vašeho miláčka používáme již dlouhá léta elektrokardiograf. Kromě, dnes již standardního užívání EKG při operacích, je tento přístroj jedním z hlavních diagnostických pomůcek při onemocnění myokardu zvířat.