Přístrojové vybavení kliniky

Snažíme se svým klientům poskytovat co nejširší spektrum služeb v co nejvyšší kvalitě. K dosažení toho cíle nám slouží celá řada přístrojů a vybavení, z nichž některé představujeme zde:

 

Digitální RTG přístroj

Mezi naše nejnovější počiny patří pořízení moderního digitální rentgenového přístroje pracujícího na principu přímé digitalizace. Jedná se o přístroj Maxivet HF , který máme tu čest vlastnit jako první v České republice. Díky tomuto přístroji k vyšetření našich pacientů nyní potřebujeme mnohem méně času a pro samotné pak jeho použití představuje mnohem menší zátěž. Umožňuje taktéž výrazně přesnější zobrazení, vyšetření usnadňuje nejen při péči o pacienty s kardiologickým onemocněním. Nezanedbatelná je možnost archivace a pozdější kontinuální porovnávání zdravotního stavu pacienta.

Digitální RTG přístroj
 

Ultrazvukový přístroj Medison

Jako jedno z mála veterinárních pracovišť vlastníme vedle několika sond různých parametrů potřebných pro vyšetření od těch nejmenších po největší z našich pacientů, taktéž sondu s možností 3D zobrazení, tzn. trojrozměrné zobrazení v reálném čase. Velkým pomocníkem je taktéž barevný doppler, jež je nezbytný k přesné diagnostice onemocnění srdce.

 

Endoskopy Olympus

Gastro a bronchoskop – flexibilní přístroje jež umožňují vyšetření žaludku i střev, jakož i celého dýchacího aparátu, nezbytné v případě výskytu cizích těles v trávicím traktu či dýchacím aparátu, slouží rovněž k zpřesnění diagnostiky vážnějších onemocnění těchto soustav.

 

Zubní vrtačka Chiradent

Nezbytný pomocník při ošetření onemocnění zubů u našich pacientů.

Zubní vrtačka Chiradent
 

Ultrazvukový odstraňovač zubního kamene

Slouží k šetrnému odstranění zubního kamene z ústní dutiny psů a koček pomocí ultrazvuku.

Ultrazvukový odstraňovač zubního kamene
 

 

Infuzní pumpa Medipo - ZT

Umožňuje mnohem přesnější dávkování při infuzní terapii tak, aby představovala co nejmenší zátěž pro oběhový systém pacientů.

Infuzní pumpa Medipo - ZT
 

Inhalační anestetický přístroj Engler

Nezbytný pro šetrnou inhalační anestézii u všech pacientů vyžadujících chirurgický zásah. V průběhu operací jsou pacienti monitorováni pomocí kontinuáního EKG.

Inhalační anestetický přístroj Engler
 

Hematologický analyzátor EXIGO EOS švédského výrobce Boule Medical AB

Umožňuje stanovit 19 parametrů krve , a to jak u psů a koček, tak současne i u koně se čtyřpopulačním diferenciálem a dále u krávy, prasete, králíka, myši, krysy, kozy, ovce, fretky a opice s třípopulačním diferenciálem. Analyzátor měří krev ze zkumavky a součástí analyzátoru je i patentově chráněný speciální mikrokapilární adaptér* tzv. "MPA". Stačí kapka zvířecí krve (20 mikrolitrů) a analyzátor z uvedeneho objemu změří krevní obraz.

analyzator_small.jpg
 

Hospitalizační boxy

Naše klinika disponuje čtyřmi samostatně vyhřívanými hospitalizačními boxy, jež slouží k hospitalizaci pacientů s těžkými typy onemocnění, kdy domácí léčba již není dostačující. Dále je zde jeden vyhřívaný otevřený prostor, jež slouží nejen jako místo pro porody např. větších plemen psů.

Hospitalizační boxy
 

Magnetoterapie

Přístroj, jež je dobře znám z humánní medicíny a je nepostradatelným pomocníkem při rehabilitaci a doléčování zejména problémů s pohybovým aparátem, ale taktéž pomáhá při urychlení hojení rozsáhlých traumat. Magnetoterapie využívá pulsního elektromagnetického pole. Aplikace se provádí pomocí válcových nebo plochých aplikátorů. protizánětlivý a protibolestivý účinek, způsobuje roztažení cév, uvolňuje svalové napětí a spasmy. Urychluje hojení kostí i měkkých tkání. Indikací jsou především degenerativní, zánětlivá a funkční onemocnění pohybového aparátu.

EKG Eickmeyer

K Otoskop Heine zaznamenání srdeční aktivity vašeho miláčka používáme již dlouhá léta elektrokardiograf. Kromě, dnes již standardního užívání EKG při operacích, je tento přístroj jedním z hlavních diagnostických pomůcek při onemocnění myokardu zvířat.

Otoskop Heine

Kompaktní šikovný pomocník při vyšetřování uší zvířat, to je otoskop. Pro léčbu zánětů, svrabu a ušních zátek je to zcela nezbytný aparát.

Biochemie a hematologie

K naprosto standartním službám u nás patří odběr krve. S pomocí specializované krevní a biochemické laboratoře jsme v závislosti na čase odběru schopni během jediného dne zjistit nepatřičné hodnoty v krvi zvířete.